Facebook

Szafy na wymiar

Tworzymy szafy na wymiar według indywidualnych projektów, nawet do najbardziej niestandardowych wnęk i pomieszczeń. Realizujemy zadania z pozoru niemożliwe do wykonania – pojemne i praktyczne szafy na wymiar, które jednocześnie nie zajmują dużo miejsca i doskonale wkomponowane są w otaczającą je przestrzeń. Tworząc szafy i garderoby na wymiar mamy bowiem zawsze na uwadze najważniejszy cel – funkcjonalność i praktyczność użytkowania.

 

Wykonujemy szafy wnękowe (zabudowa wnęk na wymiar), narożne, przesuwne, a także garderoby na wymiar w rozmaitych stylach, indywidualnie dostosowane do charakteru każdego wnętrza i oczekiwań naszych klientów. Chętnie doradzamy w wyborze najlepszych rozwiązań i materiałów, z których tworzymy szafy na wymiar do domów, mieszkań i biur.

 

Zapewniamy:

  • 5 lat gwarancji na nasze szafy na wymiar,
  • Najlepsze materiały dostępne na rynku,
  • Sprawną realizację zamówienia – montaż w ciągu jednego dnia,
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • Darmowy pomiar i bezpłatną wycenę prac.

 

Dlaczego szafa wnękowa?

 

Szafy wnękowe (zabudowa wnęk na wymiar) pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni i wydajniejsze zagospodarowanie przestrzeni. Są wyjątkowo praktyczne i mogą spełniać wiele funkcji. Rozplanowanie wnętrza każdej szafy, którą wykonujemy na wymiar, wymaga od nas w 100 procentach indywidualnego podejścia. Dbamy o taki wybór rozwiązań, mechanizmów czy systemów, które umożliwiają korzystanie z szaf wnękowych wygodnie, również w kontekście utrzymania w niej porządku, nawet przy maksymalnym zapełnieniu. Wato wiedzieć, że szafy wnękowe to nie tylko szafy ubraniowe, ale to również różnego rodzaju szafy-schowki przeznaczone np. na odkurzacz, deskę do prasowania, walizki, kartony oraz innego rodzaju przedmioty, którym trudno znaleźć odpowiednie miejsce (nie na widoku, ale pod ręką).

 

Z czego wykonujemy szafy wnękowe?

 

Materiałem bazowym szafy wnękowej jest najczęściej płyta laminowana, która umożliwia rozmaite aranżacje korpusu, przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości. Stosowanie płyt laminowanych daje nam również nieograniczone pole do popisu w kontekście wyboru kolorystyki, a także wykończenia. Drzwi szafy wnękowej możemy pokryć lustrem białym, szybą mleczną lub szybą lakierowaną, a także szkłem z nadrukowaną indywidualną grafiką. Oprócz płyt laminowanych do tworzenia frontu szaf wnękowych wykorzystujemy również: płyty akrylowe, fornirowane, a także z drewno sosnowe lub elementy rattanowe.

 

Jakich systemów używamy do szaf wnękowych?

 

Systemy, które montujemy w szafach wnękowych mają wiele zalet. Wykonane są z atestowanych i sprawdzonych komponentów, cechujących się bardzo wysoką wytrzymałością, a przesuw drzwi (w przypadku szaf przesuwnych) jest cichy i lekki. Elementy systemowe posiadają certyfikat jakości ISO 9001: 9002 oraz atesty ITB. W zależności od potrzeb, możemy również zastosować systemy, umożliwiające montaż bezprogowy. Wielofunkcyjność wykorzystywanych przez nas systemów pozwala nam na tworzenie nie tylko tradycyjnych szaf wnękowych, ale również szaf na wymiar otwieranych po łuku, na jedną lub dwie strony, z cokołem i bez cokołu, z drzwiami składanymi lub mijanymi na jednej szynie, itp. Stosowane przez nas okucia i akcesoria spełniają najwyższe wymagania bezpieczeństwa i jakości.

 

Rodzaje drzwi i praktyczne dodatki do szaf na wymiar

 

Drzwi przesuwne mogą występować zarówno w ramach aluminiowych, jak i bez ram. Są doskonałym i prostym sposobem na odgrodzenie wnęki lub innych pomieszczeń na zasadzie „zniknięcia w ścianie”. Drzwi tego typu charakteryzują się wysoką estetyką, której piękno tkwi w prostocie wykonania. System drzwi przesuwnych doskonale komponuje się z powierzchniami szklistymi.

 

Drzwi składane (łamane) mają podobne zastosowanie co drzwi przesuwne, różnią się jednak możliwością przemieszczania w obrębie swojej powierzchni. Bardzo dobrze sprawdzają się właśnie w szafach wnękowych, narożnych i garderobach i stanowią połączenie najlepszych cech drzwi uchylnych (tradycyjnych) oraz przesuwnych.

 

Dodatkowe wyposażenie szafy czy garderoby na wymiar może być niezwykle korzystne w kontekście wykorzystania miejsca i utrzymania porządku, co ma duże znaczenie przy wielu drobnych elementach. W zależności od potrzeb możemy zapewnić dodatkowe wyposażenie szafy na wymiar w postaci: drążków, wieszaków na krawaty i spodnie, wieszaków wysuwnych, pantografów, półek na buty, ubrania wierzchnie i bieliznę, koszów, szuflad wysuwnych, stelaży oraz stojaków wysuwnych i wyciągów bocznych. Wszystkie dodatki tego typu mają jeden cel – maksymalne wykorzystanie pojemności szafy przy zachowaniu w niej porządku.

Warto wiedzieć, że:

  • wszystkie płyty wiórowe, których używamy do produkcji szaf na wymiar posiadają klasę higieny E1 oraz są przyjazne środowisku;
  • szafy należy czyścić wilgotną ściereczką (nie można stosować środków agresywnych);
  • każda wykonana przez nas szafa na wymiar jest standardowo wyposażona w komplet szczotek przeciwkurzowych, które wspierają ciche domykanie;
  • wszystkie projekty szaf na wymiar z elementami szklanymi są bezpieczne – szkło podklejane jest folią, która w przypadku uszkodzenia szkła zabezpiecza szkło przed rozsypaniem się.

 

Masz dodatkowe pytania dotyczące szaf na wymiar? Szukasz wykonawcy szaf na wymiar w Piasecznie, Warszawie lub okolicach? Skontaktuj się z nami. Chętnie omówimy warunki współpracy, doradzimy i przygotujemy wstępną wycenę.